Atrakcje i zabytki Gdańska

background image

Restauracje na terenie Gdańska

W Gdańsku znajdziemy sporo restauracji oferujących wiele rodzajów kuchni. Właściwie każda osoba może tu znaleźć miejsce, w którym będzie się dobrze czuła a serwowane dania będą odpowiadały jej podniebieniu. Wystrój wnętrz restauracji też jest bardzo różny od stylizowanych na zabytkowe po te z nowoczesnym wystrojem.

Restauracja pod Łososiem

Restauracja pod Łososiem

Restauracja zachęca niepowtarzalnym klimatem, prestiżem i wspaniałą kuchnią. To miejsce dla wszystkich ceniących dobry smak. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 23.

BabyCafe.pl

BabyCafe.pl

Restauracja w Gdańsku Wrzeszczu dla dzieci i rodziców. Skrupulatnie dobrane do potrzeb najmłodszych menu. W lokalu organizowane są urodziny, chrzciny oraz komunie. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - sobota: 11 - 19, niedziela: 11 - 18.

Brovarnia Gdańsk

Brovarnia Gdańsk

To pierwszy w Północnej Polsce restauracyjny Browar. Na gości czeka niepowtarzalna kuchnia oraz szlachetne, warzone na miejscu piwa. W oryginalnie urządzonych wnętrzach panuje niesamowita atmosfera. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 13 - 23.

Cała Naprzód

Cała Naprzód

”Cała Naprzód” to nowo powstała restauracja w Ośrodku Kultury Morskiej przy Długim Pobrzeżu, funkcjonująca w ramach projektu realizowanego we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Na tle innych restauracji ”Całą Naprzód” wyróżnia przede wszystkim lokalizacja – czwarte piętro budynku sąsiadującego z Żurawiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska.

Czerwone Drzwi

Czerwone Drzwi

Restauracja znajduje się w XVII wiecznej sieni gdańskiej w samym sercu Starego Miasta. Wnętrza są kameralne, z drewnianą podłogą, eklektycznym bufetem oraz 100 - letnim pianinem. Różnorodna kuchnia i profesjonalna obsługa. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 10 - 22.

Dwór Oliwski

Dwór Oliwski

W restauracji serwowane są potrawy kuchni międzynarodowej i Polskiej. W sezonie letnim posiłkiem można delektować się w ogrodzie lub na tarasie. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 13 - 22.

Filharmonia

Filharmonia

W restauracji zasmakować można w kuchni fusion, wzbogaconej przez kuchnię molekularną. Lokal składa się z 3 poziomów, na których organizowane są wesela, urodziny, catering itp. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 22.

Gdańska

Gdańska

Restauracja składa się z czterech sal. Specjalizuje się w kuchni staropolskiej i polskiej. Kusi pięknym gdańskim wystrojem, pysznymi rodzimymi potrawami a obsługę na wysokim poziomie zapewniają mieszczanie gdańscy. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 24.

Latający Holender

Latający Holender

Restauracja zlokalizowana w Domu Holenderskim. Oferuje kuchnie utrzymaną w morskim klimacie, pochodzącą z różnych stron świata. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 11 - 23.

Malinowy ogród

Malinowy ogród

Restauracja poza standardowymi, przepysznymi daniami z karty oferuje miedzy innymi: profesjonalny catering, niedzielne brunche rodzinne, piątkowe bufety z koncertami czy sobotnie koncerty na tarasie. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12:30 - 22:00.

Metamorfoza

Metamorfoza

Oferowane potrawy opierają się na ekologicznych produktach ( ryby, mięsa, warzywa ). Kuchnia regionalna i nowoczesna. Goście mogą skosztować tutaj połączenia kuchni starogdańskiej z elementami sous-vide czyli kuchni molekularnej. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - nieczynne, wtorek - niedziela 11 - 21.

Restauracja w Pałacu Opatów

Restauracja w Pałacu Opatów

Restauracja znajduje się we wschodnim skrzydle pałacu Opatów, jest kameralna i elegancka. Otacza się urocza sceneria Oliwskiego Parku. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 22.

Senso Restaurant & Bar

Senso Restaurant & Bar

Restauracja poza standardowymi, przepysznymi daniami z karty oferuje miedzy innymi: profesjonalny catering, niedzielne brunche rodzinne, piątkowe bufety z koncertami czy sobotnie koncerty na tarasie. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 23.

Tawerna Dominikańska

Tawerna Dominikańska

Tawerna Dominikańska to wiodąca rybna restauracja w Gdańsku. Zaprasza codziennie na świeże ryby prosto z rybackiego kutra. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 12 - 24.

Villa Uphagena

Villa Uphagena

W restauracji serwowana jest kuchnia Polska z elementami kuchni kaszubskiej. Lokal mieści się w 100- letniej odrestaurowanej willi, zapewniając tym samym wspaniały klimat.

Żuraw

Żuraw

Restauracja zlokalizowana w kamieniczce nad rzeką Motławą. Kameralne wnętrza zapewniają wręcz domową atmosferę. W lokalu organizowane są spotkania towarzyskie w osobnej sali. Otwarta jest w godzinach: poniedziałek - niedziela 11 - 21.